reklam
reklam
reklam

Parmak bebek Ali Emin hayata tutundu!

Kocaeli'de 25 haftalıkken, 760 gram ağırlığında dünyaya gelen Ali Emin bebek, 2 kilograma ulaştığı 3 aylık tedavinin ardından taburcu edildi.

parmak_bebek_ali_emin_hayata_tutundu_1455612402_3236
16 February 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok74 Kez görüntülendi
reklam

Kocaeli’de 25 haftalıkken, 760 gram ağırlığında dünyaya gelen Ali Emin bebek, 2 kilograma ulaştığı 3 aylık tedavinin ardından taburcu edildi.Gölcük ilçesinde yaşayan Erol-Fatma Es çiftinin, İzmit ilçesindeki özel bir hastanede, 25 haftalıkken 760 gram ağırlığında erkek bebeği dünyaya geldi.

Hayati tehlikesi bulunduğu için hastanenin yenidoğan bakım ünitesinde kuvöze konulan bebek, yaklaşık 3 aylık tedavinin ardından taburcu edildi.Es çifti “Ali Emin” adını verdikleri bebeklerini 83 gün sonra kucaklarına almanın mutluluğunu yaşıyor. Anne Fatma Es, 83 gün boyunca zor ve sıkıntılı günler geçirdiklerini belirterek, hastane personelinin hem onlara destek olduğunu hem de bebeklerinin hayata tutunmasını sağladığını vurguladı. Ali Emin’in ikinci çocukları olduğunu bildiren Fatma Es, şunları söyledi:”7 yaşında bir kızımız daha var.

Hamileliğimin 25’inci haftasına gelince sıkıntılar yaşamaya başladım. Bunun üzerine eşim beni acilen bu hastaneye getirdi. Burada beni doğum için ameliyata aldılar. Bebeğimiz 25 haftalık prematüre olarak dünyaya geldi. Doğduğunda 760 gramdı, sonra 680 grama düştü. Üç ay kuvözde kaldı. Bizim için çok zor ve üzücü günlerdi. O günleri hatırlamak bile istemiyoruz. Şu anda oğlumuz 2 kilo 30 gram. O artık kocaman bir erkek oldu. Onu kucağımıza aldığımız için çok mutluyuz.”

Kaynak : AA

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

reklam